Zgoda na Zabijanie

Od pewnego momentu wzięło mnie coś na książki nieco mniej fantastyczne. Na pierwszy ogień wziąłem ,,Zgodę na Zabijanie", czego wcale nie żałuję. Możliwe, że dzięki temu rozpocznę czytanie serii o Mitchu Rappie od początku. Bo szczerze, ten tom pierwszym nie był.
No i to jest dopiero okładka do książki sensacyjnej.
Myślisz co innego, a dzieję się całkowicie coś innego.
Tytuł:Zgoda na Zabijanie
Autor:Vince Flynn
Wydawnictwo: Fabryka Sensacji
Autorem tej książki tak jak i 13 innych o losach agenta CIA był Vince Flynn. Jego thrillery polityczne od 1999 cieszyły się dużo popularnością w Europie jak i w samej Ameryce, skąd pochodził Flynn. Zgoda na Zabijanie Jest ósmym tomem z serii o przygodach Rappa. Zanim przejdziemy do książki chciałbym wspomnieć, że autor tej serii zmarł w 2013, na raka prostaty w wieku 47 lat. Szkoda a mógłby napisać jeszcze tyle dobrych książek.
„Vince Flynn pozostaje królem wyrafinowanej politycznej narracji”
— Dan Brown
Akcja książki rozpoczyna się zaraz po tym jak dawny funkcjonariusz Stasi dostaję zlecenie za 20 milionów, za głowę Mitcha Rappa. Jako, że wiedział że jego zleceniodawca, czyli Abdachul nie cofnie się przed niczym i jeżeli ten nie wykona roboty może sam pożegnać się ze swoją głową, zatrudnia specjalistów. Para mająca w planach przejście na emeryturę biorąc swoją ostatnią misją nie spodziewa się jednak, że może ona ich przerosnąć. Mitch Rapp w tym czasie ściąga kolejnego zwyrodnialca z tego świata. Jak to się może skończyć musicie dowiedzieć się już sami.
Nie czytałem, a ni nie wiedziałem nigdy zagranicznego wydanie, ale te Polskie co posiadam na półce jest w miarę dobre. Na okładce widzimy mężczyznę z karabinem, możliwe że to AK-47. Ale szczerze mówiąc nie znam się na rodzajach broni. Oprócz tego można zobaczyć, że główny bohater jest w czarnym garniturze i  krawacie w paski . Co wygląda nawet ciekawie. Jest to dość obszerny tytuł, chociaż nie każdy się ze mną zgodzi. Książka ma około 570 stron. Co na moje oko, daję dość dużą szansę na dobrą i rozbudowaną fabułę. I tak jest, bynajmniej ja miałem takie odczucie. Czcionka w tym tytule wygląda mi na 11, bądź 12. Więc jest średnia, a co z tym idzie. A to, że czyta się bardzo wygodnie. Nie wiem czy jest to potrzebna informacja. Ale mogę napisać, że na moja oko ta książka zasługuję na kategorię wiekową, plus piętnaście. Dlaczego takie posunięcie? A dlatego, że nie warto pokazywać młodszym czytelnikom jak ktoś podpala komuś dom czy korzysta z kamizelek wybuchowych. To oczywiście tylko moje zdanie.

Podsumowując jest to dobry tytuł dla osób lubiących mocne książki. Fabuła zawarta w powieści trzyma się na wysokim poziomie do samego końca . Jeżeli jednak nie lubicie motywów z najemnikami to może was to odrzucić. Jeżeli jednak coś takiego wam nie przeszkadza to łapcie śmiało za tą książkę.
,,Rapp nie podniósł głowy. Zerknął na radionadajnik a potem podniósł lewą rękę, pokazując do obiekywu wyprostowany środkowy palec."
Ocena:8/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żywe Trupy: Najskrytsze pragnienia

Kulturalne Rozmowy#4 Jarek Kozielski

Zombie SS (seria)